Dobór podłogi
Jak być eko? O materiałach, którymi się otaczamy
Wybór ekologicznych produktów i materiałów przestaje być tylko modą. Staje się wręcz koniecznością, jeśli chcemy dbać o własne zdrowie i uratować planetę przed “utonięciem” w odpadach. Na szczęście coraz więcej osób decyduje się na świadome korzystanie z dóbr i bycie eko, w tym: otaczanie się ekologicznymi materiałami, pozbawionymi substancji toksycznych. Wyjaśniamy, jak być bardziej eko na przykładzie decyzji, które podejmujemy podczas budowy oraz wykańczania domów i mieszkań.
Dlaczego warto wybierać podłogi naturalne?
Podłogi naturalne – w przeciwieństwie do podłóg syntetycznych, często zawierających szkodliwe substancje chemiczne – są przyjazne dla zdrowia i środowiska. Nic więc dziwnego, że coraz więcej świadomych konsumentów wybiera naturalne materiały do wykańczania wnętrz. Dowiedz się, które podłogi można określić mianem naturalnych i poznaj ich 5 najważniejszych zalet.
Zdrowe podłogi: bez formaldehydu, ftalanów i innych szkodliwych substancji
Coraz większą wagę przykładamy do tego, by zdrowo się odżywiać, wybierać kosmetyki, które nie wpływają negatywnie na organizm oraz środowisko, kupować zabawki i akcesoria bezpieczne dla zdrowia maluchów. Innymi słowy: świadomie unikamy w naszym otoczeniu substancji szkodliwych. Ale czy wiesz, że wiele z tych substancji kryje się w podłogach? Przeczytaj, jak wybrać zdrową podłogę i dlaczego tak ważne jest, by materiały wykończeniowe nie zawierały formaldehydu, ftalanów lub substancji toksycznych.
Podłoga drewniana czy winylowa?
Drewno to najstarszy materiał, stosowany do wykańczania podłóg. Co jakiś czas powstają rozwiązania, które z nim konkurują: kiedyś było to linoleum czy gumoleum, później panele laminowane, a ostatnio – panele winylowe, imitujące drewno. Sprawdzamy, jakie podobieństwa i różnice występują pomiędzy tymi materiałami i próbujemy ustalić, co lepsze: podłoga drewniana czy winylowa?
Podłoga do pokoju dziecięcego – zdrowa, bezpieczna i wytrzymała
Czym kierować się podczas wyboru podłogi do pokoju dziecięcego? Przedstawiamy 9 kluczowych kryteriów i sprawdzamy, jak radzą sobie z nimi najpopularniejsze rodzaje materiałów podłogowych, czyli drewno, wykładzina, płytki ceramiczne i gresowe oraz panele winylowe.
6 pytań, na które warto znać odpowiedź, by wybrać odpowiednią podłogę drewnianą
Przed zakupem drewnianej podłogi warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań, dzięki czemu możliwe będzie stworzenie listy priorytetów (np. cena za m2, hipoalergiczność czy trwałość desek). Taka strategia pozwala na szybsze i bardziej trafne podejmowanie decyzji oraz wybór podłogi najlepiej dopasowanej do oczekiwań. O jakich pytaniach mowa?
Charakterystyka kolekcji podłóg drewnianych Baltic Wood
Każda kolekcja podłóg drewnianych Baltic Wood, czyli Timeless Collection, NoLimits Collection, Jeans Collection, Melody Collection oraz Smart Collection, posiada charakterystyczne cechy, które wyróżniają ją spośród innych propozycji. Jakie wykończenia, wzory, kolory, wielkości oraz grubości desek występują we wspomnianych kolekcjach i dla kogo będą one najlepszym wyborem? Na te pytania odpowiadamy w artykule.
Szara sypialnia – pomysły na aranżacje z wykorzystaniem podłóg Baltic Wood
Jak zaaranżować szarą sypialnię, aby sprzyjała wyciszeniu i wypoczynkowi? Jakie dodatkowe kolory wprowadzić do wnętrza, by strefa nocna była nie tylko relaksująca, ale i przytulna? Jak dobrać podłogi i dodatki do szarego pokoju? W odpowiedzi na postawione pytania przygotowaliśmy porady, inspiracje i pomysły na aranżacje szarej sypialni.
Jak dobrać dywan do podłogi drewnianej?
Jaki dywan wybrać do jasnej podłogi (bielonej, kremowej, szarej), a jaki do ciemnej? Jakie kolory i wzory będą odpowiednie w zależności od tego, czy wnętrze urządzone jest w stylu skandynawskim, klasycznym, nowoczesnym lub vintage? Na te pytania odpowiadamy w artykule.
Pokój alergika i astmatyka – jak urządzić i jaką podłogę wybrać?
Według przedstawicieli Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, ponad 40% Polaków cierpi na różnego rodzaju alergie i liczba ta rośnie z roku na rok. Aż 20-30% spośród wszystkich wspomnianych uczuleń, związana jest z bytującymi w naszych mieszkaniach roztoczami. Podpowiadamy, jak zaaranżować mieszkanie alergika, jakie materiały wybrać, a których unikać.